Sözleşme Çeviri

Dünyanın birçok yerinde işletmeler arasında kurulan sözleşmeler ve anlaşmalar hakkında bilgi aktarma ihtiyacı nedeniyle, tüm belgelerin alıcı ülkenin diline çevrilmesi gerekmektedir. Sözleşmelerin çevirisi hem iş dünyasında hem de özel alanda büyük önem taşımaktadır. Uluslararası faaliyet gösteren şirketler, örneğin satın alma sözleşmeleri, işbirliği sözleşmeleri, çerçeve sözleşmeler, bayilik sözleşmeleri ve lisans sözleşmeleri gibi çok sayıda sözleşmeye güvenmektedir.

Sözleşmeler, tüm taraflara adil ve adil davranılmasını sağlayacak yasal olarak bağlayıcı belgelerdir. Dolayısıyla, doğruluk ve kesinlik özellikle sözleşme çevirisi hizmetleri söz konusu olduğunda , okuyucunun orijinal belgenin amaçlanan anlamını anlaması için önemlidir. Sözleşme çeviri hizmeti yoluyla tercüme edilmesi zorunlu olan yaygın anlaşma ve sözleşmeler aşağıdakilerden herhangi birini içerir:

  • satın alma sözleşmeleri ve anlaşmaları,
  • satış sözleşmeleri ve anlaşmaları,
  • lisans sözleşmeleri,
  • inşaat sözleşmeleri ve anlaşmaları,
  • mağaza kiralama sözleşmeleri ve anlaşmaları,
  • bayi sözleşmeleri,
  • çalışan sözleşmeleri.

İş sözleşmesi, kira sözleşmesi, kira sözleşmesi, kredi sözleşmesi, evlilik sözleşmesi veya sponsorluk sözleşmesi olsun, bir sözleşmenin çevirisi bazen özel alanda da gerekli olabilir. Sözleşmelerin yanlış tercümesinden kolayca kaynaklanabilecek mali kayıplardan veya yasal uyuşmazlıklardan kaçınmak için, çevirinin kalitesi söz konusu olduğunda taviz verilmemelidir. Tüm sözleşmeler talep üzerine çevirmen tarafından da onaylanabilir.

Dil engelleri nedeniyle belirsizliğe veya belirsizliğe yer yoktur. Şirketler arasındaki karşılıklı güven açısından doğru bir sözleşme çevirisi çok önemlidir ve sadece yüksek nitelikli, profesyonel bir çevirmen tarafından hazırlanmalıdır. Bu, iş ortağı üzerinde iyi bir izlenim bırakır, sözleşmenin ihlali veya tutarsızlıklar durumunda yasal kesinlik sağlar ve şirketin itibarını korur. Diğer ülkelerden yapılan sözleşmeler imzalanmadan önce daima sözleşmenin hatasız ve profesyonel bir şekilde tercüme edilmesi gereken dikkatle incelenmelidir.

Her iki tarafın da yasal sözleşmeye ilişkin yasal haklarını ve yükümlülüklerini anladığınızdan emin olmanız çok önemlidir. En ufak bir tutarsızlık veya anlaşmazlık bile gelecekteki bir anlaşmazlık olduğunda önemli sorunlara neden olabilir. Sözleşme çevirilerimizi mümkün olduğunca doğru, açık ve özlü bir şekilde sunuyoruz . Çevirmenlerimiz her zaman profesyonel nitelikli çevirmenlerdir ve hedef dilin ana dilidir.

CEVİRİ SEPETİ

cevirisepeti.net bir Eylül Çeviri girişimidir. Eylül Çeviri San. Tic.ve Ltd. şirketi sekörde 29. yılındadır.

Eylül Çeviri Türk Tercüme sektörünün öncü firmalarından olup 150 kadrolu, 400 freelance çalışanımız mevcuttur.

DEVAMI

Türkiye Noterler Birliği

Türkiye Noterler Birliği Kayıtlı Tercüme Platformu

Site Dilleri

Türkçe Türkçe | English English

Gizlilik Sözleşmesi

WHATSAPP

(850) 532 19 90

Telefon: 0 (850) 532 19 90

MESAJ GÖNDER